Satranç Download – Ücretsiz Türkçe Satranç Oyunu İndir – Bedava Satranç Yükle

Eklenme: Nisan 7th, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
129.220 İndirildi.

satranc download ucretsiz turkce satranc oyunu indir bedava satranc yukle Satranç Download   Ücretsiz Türkçe Satranç Oyunu İndir   Bedava Satranç YükleSatranç Download – Ücretsiz Türkçe Satranç Oyunu İndir – Bedava Satranç Yükle

Sürüm     :
Boyut     : 2.03 Mb
Kullanım İzni     : Ücretsiz (Freeware)
Dil     : Türkçe

İşletim Sistemi     : Windows (Tümü)
Üretici Firma     : Serol Aksel

Tanıtım:
Satranç severler için, tamamen Türkçeleştirilmiş, basit bir arayüzü olan, bilgisayar ile ya da 2 kişi oynama imkanı sunan oyun yazılımı.


Oyun ilk açıldığında bilgisayar ile oynanacak şekilde ve başlangıç seviyesinde açılır. Dilerseniz Menüyü kullanarak seviyeyi 1. ya da 2. seviyeye yükseltebilir ve rakibinizi zorlaştırabilirsiniz. Seviye arttıkça bilgisayar daha fazla düşünecek ve daha mantıklı hamleler yapacaktır. 2 kişi oynadığınızda oyun kişiler arasında hamle sırasını takip ederek devam eder. Hamle sırası gelen kişi Mouse ile oynamak istediği oyuncusunu seçer ve hamle yapmak istediği noktaya tıklar. Eğer yaptığı hamle doğru ise oyuncu belirtilen noktaya gider ve hamle tamamlanır. Sıra diğer oyuncuya geçer. Oyunda her Başlat butonuna bastığınızda oyun hamle yapılmamış bir şekilde yeniden başlar.

Oyunda ayrıca Yardım Al butonuna basarak hamleyi sizin yerinize bilgisayarın gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde satranç oynamayı bilmeyenler de satranç öğrenebilirler. Dilerseniz son yaptığınız hamleyi geri alabiliyorsunuz.

Oyunun uzadığı fark eder ve ara vermek isterseniz, oyunu satranç dosyası olarak kaydetmeniz mümkün. Daha sonra bu dosyayı yine oyunun yazılımını kullanarak Dosya menüsünden aç a tıkladığınızda seçerseniz oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Oyunda yaptığınız tüm hamleleri sıralı olarak sağ tarafta bulunan liste kutusunda görebiliyorsunuz. Oyun ekranı üzerinde yer alan 1 2 ve 3 numaralarını seçerek oyun esnasında oyunun seviyesini 3 seviyeden biri ile değiştirebilirsiniz.

Oyunun geniş açıklamalı ‘Yardım’ menüsü özellikle acemi satranç oyuncuları için bir rehber olma özelliğini taşıyor. Yardım menüsünü ve oyundaki hamle yardımı sağlayan ‘Yardım’ özelliğini kullanarak Satranç bilginizi geliştirebilirsiniz.

Ayrıca programın Türkçe ve ücretsiz oluşu da kullanıcılar için büyük avantaj sağlıyor.

indir Satranç Download   Ücretsiz Türkçe Satranç Oyunu İndir   Bedava Satranç Yükle

“Satranç Download – Ücretsiz Türkçe Satranç Oyunu İndir – Bedava Satranç Yükle” için 31 Yorum

Yorum Yapabilirsiniz