CHAOS Shredder – Dosya ve Klasörleri Kalıcı Olarak Bilgisayardan Silme

Eklenme: Şubat 3rd, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
1.370 İndirildi.

CHAOS Shredder 233x300 CHAOS Shredder   Dosya ve Klasörleri Kalıcı Olarak Bilgisayardan SilmeCHAOS Shredder Download – Dosya ve Klasörleri Kalıcı Olarak Bilgisayardan Silme Programı İndir.

Sürüm     : 3.2
Boyut     : 234 Kb
Kullanım İzni     : Ücretsiz (Freeware)
Dil     : Ingilizce
İşletim Sistemi     : Windows (Tümü)
Üretici Firma     : Safe Soft Corporation

Tanıtım:
Dosya ve klasörleri kalıcı olarak sisteminizden kaldırmaya yarayan bir program.
CHAOS Shredder (Kıyıcı) ile seçmiş olduğunuz dosya, klasör, geri dönüşüm kutusu, geçmiş veriler, temporary internet files, çerezler, son kullanılan belgeler gibi yerlerden dosya silebilirsiniz.

Windows sisteminde silmiş olduğunuz dosyalar fiziksel olarak kaldırılmaz. Sildiğiniz ama geri dönüşüm kutusunda kalan dosyalar tam olarak silinmez. Özellikle hassas verileriniz geri alınabilir. Hatta bilgisayar biçimlendirildikten sonra sabit diskinizdeki veriler bile kurtarılabilir. Bu konuda çok sayıda program mevcuttur.

Çok özel dosyalarınızı (iş, özel, e-posta, resim gibi) CHAOS Shredder ile kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz. (ABD Savunma Bakanlığı dosya silme sistemi DOD 5220.22) Bu sayede kurtarma araçlarıyla bile silmiş olduğunuz dosyaların geri gelmesi çok zordur.

CHAOS Shredder
bilgisayarınızda bulunan dosya ve klasörleri kalıcı olarak siler. Kolay kullanımı sayesinde işinizi birkaç adımda yapabilirsiniz:

# Silmek istediğiniz dosya/klasörleri sol pencereden seçin.
# Sağ pencereye sürükleyin.
# Kalıcı olarak silmek istediğiniz dosyalar için ‘Erase/sil’ butonuna basın.

Not: Dosya/Klasörler kalıcı olarak silindiğinden (Veri kurtarma araçlarıyla geri gelmesi zor olduğu için) yanlış dosya/klasör üzerinde çalışmadığınızdan emin olun!

indir CHAOS Shredder   Dosya ve Klasörleri Kalıcı Olarak Bilgisayardan Silme

Yorum Yapabilirsiniz