StartupXPert Download – Windows Başlangıçta Açılan Programları Düzenleme Programı İndir

Eklenme: Aralık 17th, 2008
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
1.995 İndirildi.

startupxpert download windows baslangicta acilan programlari duzenleme programi indir 300x224 StartupXPert  Download   Windows Başlangıçta Açılan Programları Düzenleme Programı İndirStartupXPert  Download – Windows Başlangıçta Açılan Programları Düzenleme Programı İndir

Sürüm     : 2.1
Boyut     : 841 Kb
Kullanım İzni     : Ücretsiz (Freeware)
Dil     : Ingilizce
İşletim Sistemi     : Windows 95/98/Me/NT/2000/2003/XP
Üretici Firma     : Enplase Research

Tanıtım:
StartupXPert, Windows başlangıcında açılan programları gösteren ve düzenleyebilen bir programdır. Bu işlem Windows içinden de yapılabiliyor. Ama Windows içinden bu kısma ulaşmayı da belki çoğu kişi bilmiyordur. StartupXPert bu işlemi kısaltıp ayrıca biraz da ilave işlemleri de içinde barındırıyor.

‘Startup/Başlangıç’ başlığı altında yer alan programlar, Windows başlatıldığı zaman devreye girer. Bunların bir kısmı sistem dosyaları bir kısmı ise yüklediğiniz programlardır. Çoğu program kendini ‘Windows başlangıcında çalıştır’ ibaresiyle buraya yazdırır. Bu yüzden sistem tepsisinde (saatin yanı) epey yoğunluk olur. Ayrıca sistem tepsisine yerleşmeyip arka planda çalışan programlar da oluyor. Yoğunluk bilgisayarın açılış ve kapanışı da hissedilir derecede etkilebiliyor.

Başlangıçta çalışmasına gerek olmayan programları buradan kaldırabilirsiniz. Bu düzenleme içinde varolan programların başlangıçlarını silebilir, geçersiz hale getirebilir, etkinleştirebilir, başlangıç klasörü ve sistem kayıt kütüğünü açabilirsiniz. (Bilgisayar bilgisi fazla olmayan kişiler için uygun değil. Özellikle kayıt kütüğünde yapılacak yanlış bir düzenleme Windows’un çökmesine sebebiyet verebilir. O açıdan dikkatli olmakta fayda var.) Ayrıca eğer arka planda bir truva atı/trojan varsa bunu da buradan görebilir ve silebilirsiniz.

Program ücretsizdir.

indir StartupXPert  Download   Windows Başlangıçta Açılan Programları Düzenleme Programı İndir

Yorum Yapabilirsiniz